Family Guy Online Preview: Griffinowie podbijają branżę gier online

04.09.2012 o godzinie 10:31 napisane przez Magdalena Junge w PreviewMMORPGkomiks

Unity przenosi serial na platformę browserówki

Pierwsze co powala na pierwszy rzut oka to grafika. Ta jest bowiem niemalże identyczna jak ta znana nam z serialu. Nasze postaci sterujemy za pomocą klawiatury a perspektywę zmieniamy ruszając myszą, dzięki czemu zawsze mamy nie tylko całą Spooner Street, ale także naszą postać w zasięgu wzroku.
Nasz dzień powszedni upływa pod znakiem odkrywania kolejnych zakamarków miasta. Eksplorujemy więc do woli każdy kąt, obracając budynki i perspektywę z nadzieją na znalezienie wrażeń. Dzięki silnikowi Unity mamy więc trójwymiarową grafikę serialu telewizyjnego w przeglądarce.

Downtown tylko dla twardzieli - i dla osób pokroju Petera

Jeden z przydzielonych nam questów zaprowadził nas aż do Downtown. Reputacja tej dzielnicy pozostawia jak wiadomo wiele do życzenia, jednak znajdujemy tam nawet ulubioną knajpę Petera 'The Drunken Clam'. W Downtown czekają nas wyjątkowo trudne misje, głównie z udziałem policji. Te możemy zaliczyć właściwie jedynie dzięki współpracy z innymi graczami, inaczej byłoby naprawdę ciężko.

A że nie jesteśmy odporni na zaczepki, wdaliśmy się również w bójkę w Downtown. Nie jesteśmy w ciemię bici, więc widowiskowo podrapaliśmy twarz przeciwnika i epicko wręcz daliśmy kopniaka w wyjątkowo czułe miejsce. Nikt z nami przecież zadzierać nie będzie. Takie i inne misje czekają bowiem na nas w świecie Family Guy Online.

Spacerkiem przez Quahog

Tyle, że takie spacerki wcale nie należą do odprężających, na każdym kroku ktoś wciska nam bowiem kolejne zlecenie, misję czy propozycję nie do odrzucenia. A jeśli tylko pasuje ona do levelu naszej postaci, bierzemy ją, zgarniając w ten sposób cenne punkty. Jeśli tylko spodoba nam się nagroda akceptujemy misję, jeśli nie, możemy ją odrzucić. Jednak jako żółtodziobny bierzemy co się da, byleby tylko zebrać kolejne punkty doświadczenia i awansować na kolejne poziomy.
I oczywiście wprawiamy się w ćwiczeniu umiejętności typowych dla miejscowej ludności. Przechadzając się dumnie ulicami Quahog możemy zaprezentować cenny skill...puszczania bąków pachą. Tę jakże wartościową umiejętność możemy pokazać nie tylko w formie obrazkowej, ale także z dźwiękiem. Talent ten nie przyda nam się do niczego, ale za to możemy za jego pomocą doprowadzić do łez innych graczy.

Wałęsając się po mieście możemy zbierać różne przedmioty do naszego ekwipunku. Nasz wzrok przyciągają głównie bezdomne koty, których możemy nazbierać tyle, ile zdołamy udźwignąć. A odhaczyliśmy dopiero Spooner Street i Downtown. Quahog ma nam wiele więcej do zaoferowania, kolejne obszary, jak plaża, las, czy przedmieścia zostaną odblokowane wraz z rozwojem naszej kariery w grze.

Zabawny do bólu, skrzywiony i uzależniający

Family Guy Online

Family Guy Online

Jak na razie gra Family Guy Online dostępna jest tylko w języku angielskim. Aby zagrać konieczne jest tylko jedno: zasoby niewyczerpanego uwielbienia dla telewizyjnego serialu.

W przeciwnym wypadku nie będziemy mieli frajdy z krzywego, niepoprawnego, a nawet czasami obrzydliwego humoru, który spotkamy w grze, wyjątkowo dziwnych misji, sporej dozy krwi, krępujących dialogów i ogólnego zamieszania.

Od kiedy gra znajduje się w open becie wszyscy fani rodziny Griffinów otrzymali możliwość stania się członkiem ześwirowanej komiksowej społeczności miasteczka Quahog.
Graj teraz w Family Guy Online
Gry na przeglądarkę, MMORPG, 3D
Family Guy Online ZdjęciaFamily Guy Online Zdjęcia
Typ:
Gry na przeglądarkę
12latPolecamy:
od 12 lat
pokaż wszystkieTop gry online
Family Guy Online Tags
 • foe.tv
 • gry-3d
 • zawodnik gra piłkarska
 • gry mobilne
 • gry symulacyjne
 • lego minifigures online
 • family guy
 • gry na przeglądarkę
 • family-guy-online
 • gry-browserowe
 • 3d
 • family guy online
 • tv
 • family